Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Cestování

Cestování ve světě Star Wars


Stejně jako tady u nás na Zemi nepoužíváme k přepravě pouze pěší možnost, tak i ve světě Star Wars je mimo chůze spoustu dalších způsobů dopravy. Liší se svou použitelností, rychlostí a vzhledem. Najdete jich opravdu hodně, proto z nich vypíši ty nejdůležitější.

Speeder (kluzák)

Tento dopravní prostředek je určen k rychlému přesunu po planetě. Létá buď jen těsně nad zemí, nebo i v atmosféře, záleží na tom, pro co je uzpůsoben. Dokáže vyvinout rychlost od 200 po skoro 700 km/h.
Můžete také vidět speciálně upravené kluzáky pro závody. Mají silné motory a dosahují rychlosti až 1000 km/h. Tyto závodní kluzáky neuvidíte v běžné dopravě.

Starfighter (malá vesmírná loď)

Slouží k přepravě hlavně mezi planetami. Některé jsou vybavené i hypermotorem, který je většinou externího typu. Starfightery jsou velmi rychlé a obratné, většinou jsou vybaveny i slabšími blasterovými kanóny sloužícími k obraně lodi. Nejsou moc používané hlavně proto, že mezi planetami není vždy bezpečno.

Transport ship (přepravní loď)

Vesmírná loď sloužící k hromadné meziplanetární přepravě osob. Je proto dostatečně velká. Uvnitř najdete občerstvení i pohodlná místa k sezení. Ve většině případů není vybavena obrannými prostředky.

Královská přepravní loď

Loď tohoto typu jste mohli vidět v první Epizodě, kdy v ní byla přepravována Její královská Výsost Amidala. Proto je krásně naleštěná, úzká a představuje vznešenost. Má výkonný hypermotor, který jí zaručuje rychlou přepravu mezi planetami.


2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.