Star Wars - Star Wars Trading Card Game

O hře

Základní informace ohledně karetní hry Star Wars


Karetní hra Star Wars Trading Card Game byla vydána společností Wizard of the Coast (která se mimo Star Wars zabývá i jinými karetními hrami) na jaře roku 2002, kdy první sada této karetní hry se jmenovala Attack of the Clones. Do našich obchodů ji uvedla společnost Blackfire, která ji nabízí dodnes. Do dnešní doby se karetní hra velmi rozvinula, nabízí již celkem deset sad a nějaké promokarty. Každá sada obsahuje od 90 do 210 karet, dohromady můžete získat až 1285 jednotlivých karet ze všech sad, což je velmi slušné. Bohužel tady v ČR není tato hra tak oblíbená, jako v jiných zemích, proto nejsou dostupné ke koupi všechny sady. Přece jenom ale můžete koupit kvalitní karty, ze kterých se dá sestavit vynikající balíček. Také turnajů se nepořádá nějak zvláště moc, ale pro malou účast to stačí.

Jak se hra hraje? Těžko to posoudím s jinými karetními hrami, protože jsem žádné jiné nehrál. Není to tak těžké, jak to vypadá. Stačí pochopit hlavní strukturu hry a už jste schopni hrát. Hra trvá v průměru tak 20 - 60 minut. Kdo vyhraje o tom rozhoduje hlavně štěstí, protože se hází kostkami. Dá se říci, že může vyhrát i začátečník nad mistrem, pokud mu budou padat dobrá čísla. Sestavení balíčku také hraje velkou roli, hlavně potom následující strategie, kterou budete při hře volit. Proto každý nový Vámi sestavený balíček je potřeba prve pořádně otestovat, nejlépe alespoň deseti hrami, a pak pokud s ním budete vyhrávat to zkusit třeba na turnaji. Není jednoduché sestavit si kvalitní balíček, musíte mít již dobré zkušenosti se hrou.

Nyní se u nás karetní hra Star Wars dá sehnat za velmi přijatelnou cenu. Více o cenách najdete na stránce Ceník.

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.