Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Episode I - příběh

Podrobný příběh Epizody I


Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám.

Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její smrticí bitevní lodě, které zahájily úplnou obchodní blokádu malé planety Naboo.

Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozpravy, Nejvyšší kancléř tajně vyslal dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali...

Velvyslanci nejvyššího kancléře dorazili na velící loď Obchodní federace s posláním vyjednat mír. Jsou jimi dva rytíři Jedi, mistr Qui-Gon Jinn a jeho padawan Obi-Wan Kenobi. Místokrál obchodní federace, která má spolky s tajemným Sithem Darth Sidiousem na jejich požadavky nepřistoupí a vyšle invazní armádu droidů na planetu Naboo, aby mohli zatknout královnu Amidalu a donutit ji podepsat smlouvu. Jediové po bitvě s droidy na velící lodi se dostanou i s invazními transportéry federace na planetu, kde se budou snažit dostat do hlavního města. Narazí na gungana Jar Jara Binkse, který kvůli své nemotornosti byl vyloučen z hlavního města gunganů, do kterého je poté zavede. Bude ale zatčen, protože se vrátil a Jediové budou rozmlouvat s radou gunganů. Dostanou speciální podvodní loď Bongo a spolu s Jar Jarem, kterého Qui-Gon osvobodí úspěšně proplují podvodním královstvím nebezpečně dravých ryb a dostanou se k hlavnímu městu planety Naboo.

Invazní armáda Obchodní federace se dostala do hlavního města planety a místokrál zatkl královnu Amidalu. Po pár hodinách ji předává droidímu komandérovi, který ji za společnosti dalších droidů odvede do hangáru. Obi-Wan s Qui-Gonem královnu s jejími pobočníky osvobodí a nabídnou jim odlet na planetu Coruscant, kde by mohli tuto nepříjemnou záležitost vyřešit. Podaří se jim dostat do hangáru a odletět královským křižníkem. Při průletu blokádou křižníků Obchodní federace astronomický robot R2-D2 zachrání jejich loď před zničením, je ale stále poškozena a tak jsou nuceni nouzově přistát na písečné planetě Tatooine.

Qui-Gon Jinn spolu s Jar Jarem a služebnou královny Padmé se vydají do hlavního města planety. U menšího obchodníka Watta seženou součástky, ale nebudou mít pravé peníze na jejich zaplacení. Padmé tam potká mladého chlapce Anakina Skywalkera, který jim nabídne přístřeší před písečnou bouří a zavede je do svého domu, kde bydlí i se svou matkou Shmi. Oba dva jsou otroci obchodníka Watta, který je má pro pomoc v obchodě. Anakin bude chtít závodit v kluzáku, aby jim pomohl sehnat součástky na loď. Mimo to ukáže Padmé svého protokolárního droida C-3PO, který si bude s R2-D2 velmi dobře rozumět. Qui-Gon zjistí, že je s Anakinem spojená velká Síla. Příští den uzavře s jeho majitelem sázku o výhru v závodu a o samotného Anakina. Jeho kluzák, který je v ne příliš dobrém stavu, ještě před startem závodu poškodí zákeřný soupeř Sebulba. Začátek závodu se Anakinovi nezdaří, potom se ale probojuje až na přední pozici a podaří se mu porazit i velmi silného protivníka Sebulbu. Vítězství zajistí potřebné součástky pro opravu lodě královny a Anakinovi svobodu. Pak ho Qui-Gon Jinn vezme sebou na loď, aby ho postavil před radu Jediů na Coruscantu. Ještě před odletem se Qui-Gon se setká s temným Sithským učedníkem Darthem Maulem, před kterým v boji unikne a odletí spolu s ostatními na Coruscant.

Po příletu na hlavní město Republiky je přivítá nejvyšší kancléř, kterému královna vylíčí nynější situaci. Qui-Gon s Obi-Wanem předstoupí před radu Jediů a sdělí jim setkání s temným Sithem a předvedou před ně malého Anakina. Rada ovšem neschválí jeho vycvičení na Jedie kvůli jeho věku.
Královna Amidala předstoupí s Palpatinem před senát a vznese obvinění proti Obchodní federaci. Senát ale neschválí okamžité jednání, a tak královna navrhne hlasování pro nového nejvyššího kancléře, na kterého bude navržen i senátor Palpatin, který je zástupcem za planetu Naboo. Senátorka se rozhodne se svou posádkou vrátit na svou domovskou planetu a vybojovat tam svobodu pro své poddané.

Při přistávání v lesích planety Naboo bude loď zachycena radarem velitelského křižníku Obchodní federace. Královna Amidala poprosí o pomoc gungany (nyní se odhalí její pravá totožnost), kteří budou souhlasit. Vymyslí plán, ve kterém se armáda gunganů postaví droidím jednotkám federace, královna se svými vojáky se dostane do hlavního hangáru, kde jejich piloti poletí zničit velící loď federace a oni mezitím zatknou místokrále. V hangáru však Jedii narazí na temného Sitha Dartha Maula, se kterému se v boji postaví. Armáda Gunganů bude chvíli odolávat nátlaku droidů a potom bude poražena. Anakin Skywalker, který bude s nimi, se dostane se stíhačkou do vesmírné bitvy, kde se mu podaří zničit velící loď. Královna se probojuje až do vrchních pater budovy, kde zatkne místokrále. V dlouhém a neustávajícím souboji mezi silami dobra a zla je Qui-Gon zabit Maulem, kterého nakonec Obi-Wan zničí.

Po pohřbu mistra Jedi Qui-Gon Jinna uzavře královna Amidala za oslavy s gungany mír a rada Jedi schválí vycvičení Anakina, kterého svěří do rukou Obi-Wana Kenobiho.

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.