Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Obecně

Základní informace o Star Wars


Kde se vzalo a co je to vlastně Star Wars? Kdo je zakladatelem a o čem to pojednává? Na všechny tyto otázky si odpovíme v následujícím článku.

Název Star Wars, česky Hvězdné války, vymyslel pro svůj velkolepý Sci-fi film muž jménem George Lucas. Z počátku nikdo netušil, že tento film může udělat tak velký přelom v žánru Sci-fi. Svou originalitou, příběhem a propracovaností patří k těm nejlepším svého zaměření.

Příběh začínal čtvrtou epizodou první trilogie Star Wars, která byla poprvé vpuštěna do amerických kin 25 května 1977. Měla název Episode IV A New Hope (Nová naděje) a sklidila velký úspěch. O tři roky později stejného data měl premiéru další díl s názvem Episode V The Empire Strikes Back (Impérium vrací úder) a za další tři roky závěrečný díl první trilogie Episode VI Return of the Jedi (Návrat Jediho).

Mohlo se zdát, že oheň Hvězdných válek začal pohasínat, když se 19 května 1999 na plátnech kin objevil úplně první díl Star Wars nazvaný Episode I The Phantom Menace (Skrytá hrozba), který opět vzbudil obdiv mnoho lidí. Znovu tři roky na to byl v kinech další díl s názvem Episode II Attack of the Clones (Klony útočí) a závěrečný díl druhé trilogie Episode III Revenge of the Sith byl do kin uveden zase o tři roky později.

Ještě před premiérou Epizody III byl vytvořen kreslený seriál Clone Wars, který doplňuje mezeru mezi Epizodou II a III. Celý příběh se díky dalším spisovatelům a tvůrcům rozvinul na ohromnou historii. Stále se vymýšlejí další a další pokračování. Kromě věcí podpořených přímo Lucasem můžete vidět také nespočet fanfilmů vytvořených fanoušky Star Wars. Některé z nich jsou opravdu úctyhodné kvality.

To je asi tak všechno podstatné, co by jste na začátek měli vědět o Star Wars. Časem se určitě také udělá podrobný výpis všech Epizod, knih a dalších děl, které zobrazují Star Wars.

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.