Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Planety

Výpis některých planet z Galexie


Planet ve světě Star Wars je velmi mnoho. Autoři postupně vymýšlejí nová a nová jména, takže kdybychom tu měli vypsat všechny, bylo by jich velmi mnoho. Proto tu uvedu jen ty známější.

Alderaan

Planeta Alderaan

Tato planeta sdílela hvězdný systém se svou sesterskou planetou Delaya. Byl to krásný a mírumilovný svět bez měsíců, jeden z předních světů centra Galaxie. Její rozsáhlé stepi a mírné kopce byly pokryty bohatým a hustým trávníkem a počasí na ní bylo snadno předvídatelné a mírné. Planeta byla zničena první Hvězdou smrti, která ji roztříštěna na vesmírný prach, stejně tak všechen život na ní.

Planetu můžete vidět v Epizodách: IV

Město na planetě Alderaan


Bespin

Planeta Bespin

Plynný obr o průměru asi 118 000 kilometrů a dobou rotace kolem dvaceti hodin. Je nejdůležitější planetou ve stejnojmenném systému. Bespin má mnoho měsíců, k největším patří H'gaard a Drudonna známí jako Dvojčata. Tuto planetu má pod svým velením Lando Calrissian, který ji vyhrál v hazardní hře.

Planetu můžete vidět v Epizodách: V

Planeta Bespin z nadhledu


Coruscant

Sídlo vlády a centrum Galaxie po mnohé generace. Celou planetu pokrývá jedno velké město stejného jména. Jeho dva malé měsíce obíhají kolem malé bílé hvězdy ve Světech jádra. Planeta Coruscant leží ve stejnojmenném systému, který se nachází v blízkosti systémů Kaikielius a Metellos. Na této planetě mají svůj chrám rytíři řádu Jedi, najdete tu hlavní jednací budovu senátu. Tato planeta byla po pádu Republiky hlavním městem Impéria.

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II, III, VI

Rušná planeta Coruscant


Endor

Nachází se v sektoru Moddell a jeho stejnojmenném systému. Samotný Endor je stříbřitý plynný obr s devíti měsíci. Největší z těchto měsíců má velikost menší planety a bývá označován jako Lesní měsíc, Svatý měsíc nebo prostě Endor. U tohoto měsíce se odeběhla Bitva o Endor, kde byla zničena druhá Hvězda smrti a poraženo Impérium.

Měsíc můžete vidět v Epizodách: VI

Lesy měsíce Endor


Geonosis

Tato nehostinná planeta vzdálená méně než parsek od Tatooine je domovem Geonosianů. Hlavní složkou pouštního povrchu je načervenalý písek a prach. Komunikace v blízkosti planety je obtížná kvůli vysokému obsahu kovů. Na této planetě probíhaly Klonové války, bylo tu zničeno mnoho životů a v neposlední řadě i droidů.

Planetu můžete vidět v Epizodách: II

Povrch planety Geonosis


Hoth

Je šestou planetou systému stejného jména. Ledový, neobydlený svět pokrytý ledovcovými poli, který obíhá modrobílé slunce. Tento izolovaný svět není dokonce zaznamenán na některých standardních navigačních mapách. Povstalci tu postavili svoji základnu, aby unikli Impériu. To je ale stejně našlo a jejich základna byla zničena.

Planetu můžete vidět v Epizodách: V

Planeta Hoth z nadhledu


Naboo

Neobvyklá planeta díky tomu, že postrádá pevný plášť a tekuté jádro. Namísto toho je protkána jeskyněmi a malými tunely, kterými můžete celou planetu proplout skrz na skrz. To planetě umožňuje udržet si nepřeberné množství vody, které povrchu dodává bažinatý charakter. Tuto planetu měla v zajetí Obchodní federace. Její lodě i armáda droidů byly zničeny jednotkami vojáků Republiky pod vedením královny Amidaly.

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II

Pohled na hlavní město planety Naboo


Tatooine

Hlavní planeta ve hvězdném systému Tatooine. Je to pouštní planeta, vzdálená od rušného centra Galaxie. Nepatří do Republiky a tak je tu povoleno otroctví. Vyrost zde Anakin i Luke Skywalker, měl zde své sídlo mocný Jabba the Hutt. Žijí zde pouštní lidé zvaní Tuskenové, kteří ve velké míře napadají všechny, kteří opustí některé z měst planety.

Planetu můžete vidět v Epizodách: I, II, III, IV, VI

Planeta Tatooine z nadhledu


Poznámka: Obrázky k planetám byly staženy z oficiálních stránek Star Wars (http://www.starwars.com/), úryvky textů byly použity z informačního prospektu Eurotel Star Wars (http://www.eurotel-live.cz/).

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.