Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Recenze sady AotC

(Attack of the Clones)


Attack of the Clones (recenze sady) - Jerry the Cool

Jak se můžete dočíst v sekci ,O sadě, sada obsahuje 180 různých karet, je, historicky, první sadou STAR WARS TCG a je zaměřena hlavně na epizodu II. Z dlouhodobého hlediska vzato, v ní nevyšly až tak zázračné karty, ale spousta karet z této sady se hraje i dnes a to i třeba v turnajových balíčcích nebo v balíčcích s ještě vyššími ambicemi. Ale teď už na samotnou recenzi a protože mám radši světlou stranu než temnou a neutrální, začnu od ní, od charakterů.

Světlá strana

Charakter
V charakterové aréně jsme se dočkali snad všech hlavních hrdinů z epizody II. Začneme od toho oficiálně nejhlavnějšího; Anakin Skywalker vyšel celkem ve čtyřech verzích (A, B, C, D), ale za naši pozornost stojí snad jenom první dvě. Anakin Skywalker (A) je za 7 build pointů 60/6/5 se schopností za 3 force-Evade 3. Není to špatné, například já tohohle Anakina mám v balíku a můžu říct, že jako bojovník se celkem vyplatí, naproti tomu Anakin Skywalker (B) je za 5 build pointů 50/4/4 se schopnostmi za 1 force-Evade 1 a za tapnutí dá jakékoliv vaší zemní jednotce plus 20 ryclosti a 2 síly do konce bitvy. Zajímavá a užitečná schopnost, dá se použít jako kombo například se zemní jednotkou Elite Jedi Squad, o které bude řeč později. Obi-Wan Kenobi tu vyšel na rozdíl od Anakina jen ve třech verzích (A, B, C) ale za zmínku stojí stejně jako u Anakina jen první dvě. Obi-Wan Kenobi (A) je za 7 build pointů 40/6/7 se schopnostmi preventování ze sebe za 2 force 2 damage a když váš oponent útočí v charakter aréně na jinou jednotku než je áčkový Obi-Wan, můžete Obi-Wana discardnout, všechny ty damage preventovat a kolik jich preventujete, tolik si přičtete force, velmi užitečné, bohužel jako bojovník se tenhle Obi-Wan (na rozdíl od své béčkové verze) moc nevyplatí (to víte je vyčerpaný bojem z geonosanské arény). Naproti tomu béčkový Obi-Wan může dát celkem pořádnou ranku, když si může dát za 2 force Critical Hit 2. Yoda nám tu vyšel celkem dvakrát (A, B). Yoda (A) je za 9 build pointů 40/6/6 se schopnostmi za dvě force-Evade 3, za 10force-Deflect 3 a na konci každého charakterového kola, pokud je Yoda v charakter aréně dostanete plus 1 force. Užitečné, bohužel ho nedoporučuju kvůli jeho ceně (build pointy) a drahému Deflectu. Yoda (B) je ale praktičtější, 40/4/4 sice nezní moc bojovně, stojí ale jenom 5 build pointů, Evade má o jeden vyšší (taky o jednu force dražší), Deflect 2 má taky levnější a navíc vám za tapnutí dá 1 force, toho doporučuju víc, navíc když si ho stacknete ... Zajímaví jsou také Padmé Amidala (A) a CHancellor Palpatine (A), Padmé je nepostradatelná v Jediích, když jim přidává plus 10 rychlosti a Anakinu Skywalkerovi navíc plus 2 síly a Palpatine je zajímavý v tom, že odebírá všem opponentovým charakterům 10 rychlosti. To jsou asi všichni světlí charakterové této sady, kteří stojí (alespoň trochu) za pozornost) a teď už se můžete začíst do světlé Země.

Ground
Ve světlé Zemi je asi nejsilnější jednotkou AT-TE Walker 23X, který je za 6 build pointů 50/5/4 s Cricital Hitem 2 nebo Naboo Spaceport za 9 build pointů 10/7/9 s IonCannonem 4. Stejně jako áčková Padmé v charakteru je nepostradatelná v Jedi decku, jsou již výše zmínění Elite Jedi Sqad v Jediích také velmi nutní-3 build pointy/40/3/2 s Critical Hitem 2. A v neposlední řadě, také velmi hrtelný, Jawa Sandcrawler, díky němuž se velmi dobře můžete prolízat k potřebnějším kartám. Jak vidíte, světlá Země je v této sadě (narozdíl od charakteru) spíše průměrná, ale nebojte, jsou ještě jiné sady.

Space
Jednoznačně nejlepší a nejhratelnější vesmírnou jednotkou této sady je Obi-Wanův Starfighter (A)-50/3/3, 4 build pointy, Critical Hit 2 a na začátku bitevní fáze si vyléčí všechny damage countery. Docela použitelným je také Republic Assault Ship-7 build pointů, 30/6/7 a Bombard 2. To je asi tak všechno zajímavé ze světlého Vesmíru co tu vyšlo. Asi se divíte, že tak málo, bohužel je tato sada zaměřena spíše na charaktery a tudíž toho ve Vesmíru zase tolik nenajdete.

Battle
Světlých Bitev nám tu vyšlo celkem 9, z toho použitelných 5 : Jedi Knight's Deflection, Windu's Solution, Yoda's Intervetion, Anakin's Inspiration a Ward of the Jedi; Jediho Odklonění z vaší jakékoliv jednotky preventuje za 6 force 2 damage, které půjdou do jednotky, která je do vás vyslala, Řešení mistra Windu přidá za 2 force jakékoliv vaší unii + 30 rychlosti a 2 síly, Yodův Zásah preventuje z jakékoliv vaší jednotky za 3 force 3 damage, Anakinova Inspirace dá všem vašim jednotkám v jakékoliv aréně za 2 force + 20 rychlosti a Jediho chráněnec nemůže být attakován tohle kolo, když kromě něj máte v té samé aréně, co je, ještě jakékoliv jiné unie. Jak vidíte, tady je výběr o něco bohatší než například ve Vesmíru.

Mission
Ze světlých misí vyniká 5; Seek the Council's Wisdom vám za 2 build pointy přidá 4 force, A Moment's Rest za 3 build pointy preventuje na jedno kolo z vaší jakékoliv jednotky všechny damage, Jedi Council Summons vám v balíku najde jakoukoliv Jedi kartu, dá vám ji do ruky a ještě si přičtete 1 force-2 build pointy, Jedi Call for Help vám zase najde v balíku jakoukoliv jednotku, teda pouze pokud máte Jediho v charakter aréně-3 build pointy a když vyložíte Wedding of Destini a zaplatíte 2 build pointy, můžete si líznout 3 karty a přičíst 1 force. Když se podíváte na světlé Mise v této sadě, opět, stejně jako u bitev, musíte vidět, že jsou to celkem kvalitní kousky, z nichž většina se hraje i dnes. I když jich spíše ubývá.

Tak to je první část mojí recenze na sadu Attack of the Clones. Druhou část (neutrální a temnou stranu) dopíšu a tentokrát skutečně v nejbližších dnech.

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.