Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Balíčky

Sestavené balíčky od různých hráčů


Jerry the Cool - light deck

Balíček obsahuje:

73 karet celkem
15 Vesmír, 15 Země, 15 Charakter, 13 Bitvy, 7 Mise,
6 Lokace, 2 Vybavení


Vesmír (Space):

1x Obi-Wan's Starfighter (A)
1x Obi-Wan's Starfighter (B)
1x Plo Koons Starfighter (A)
1x Anakin's Starfighter (A)
4x Delta Six Jedi Starfighter
4x Jedi Starfighter 3R3
1x Jedi Transport
2x Venator Class Destroyer

Země (Ground):

4x Jedi Heroes
4x Jedi Patrol
4x Elite Jedi Squad
1x Coruscant Shuttle
1x Shield Generator
1x Luxury Airspeeder

Charakter (Character):

1x Obi-Wan Kenobi (A)
1x Obi-Wan Kenobi (F)
1x Obi-Wan Kenobi (I)
1x Obi-Wan Kenobi (K)
1x Obi-Wan Kenobi (N)
1x Obi-Wan's Spirit (A)
1x Anakin Skywalker (A)
1x Anakin Skywalker (H)
1x Anakin Skywalker (K)
1x Anakin Skywalker (L)
1x Plo Koon (A)
1x Plo Koon (B)
1x Mace Windu (D)
1x Padmé Amidala (A)

Bitvy (Battle):

4x Strange Logdings
3x Luke's Warning
3x Pilots Dodge
2x See you in Hell
1x Power Attack

Mise (Mission):

3x Recognition of Valor
2x Meditate
2x Disturbance in the Force

Lokace (Location):

1x Dagobah System
1x Kashyyyk System
1x Cloud City Battleground
1x Free Endor
1x Theed Royal Palace
1x Jedi Temple

Vybavení (Equipment):

2x Jedi Lightsaber


Strategie a rozbor balíčku:

Charakter
Takže, možná vás na mém balíku něco zaujalo už na první pohled. Asi si říkáte, že je divné, že v něm nevidíte v charakteru žádne Yody ani Mace Windui, když na Wizards.com se to jimi jenom hemží. Důvod, proč v charakteru jsou mí hlavní bijci Anakin a Obi-Wan je, že jsem chtěl být originální. A proč právě Anakin a Obi-Wan ? Jednoduše proto, že Obi-Wan je mou nejoblíbenější postavou ve STAR WARS (já vím je to dětinské ale Obi-Wana bych hrál v každém světlém balíku i kdyby to byli třeba Jawové) a Anakin se v moc balících nevyskytuje (zase ta originalita). Protože charakterů (stejně jako všech ostatních jednotek) je v tomhle balíků 15, dal jsem si tam Obi-Wana i Anakina v pěti verzích a zbylích 5 charakterů jsem obsadil spíše užitečnými charaktery.
Takže, Obi-Wan Kenobi (A) je tu spíše z povinosti a kvůli schopnosti, díky níž může zachránit např nějakého Anakina, ale pro jeho schopnost byste ho měli využívat jen v případě, že by vám nedošel nějaký silnější Obi-Wan, pod kterého byste ho mohli staknout, protože jako bojovník se áčkový Obi-Wan moc nevyplatí. Obi-Wan Kenobi (F) je stejný případ jako jeho áčková verze. Naproti tomu Obi-Wan Kenobi (I) je nejsilnějším charakterem v tomhle balíku a pod NĚJ rozhodně musíte stakovat všechny ostatní Obi-Wany co vám k němu přijdou. Obi-Wanové (K) a (N) jsou tu spíše z toho důvodu, kdyby vám náhodou nemohl přijít íčkový.
Anakin Skywalker je bohužel relativně slabší charakter o čemž svědčí např. to, že jako bojovník je ve STAR WARS TCG zastoupený jen třemi verzemi (narozdíl třeba od již výše zmíněného Obi-Wana). Jsou to (A), (H) a (L) a já bych doporučoval stakovat hlavně pod Anakina (H), protože verze (A) a (L) jsou tu z důvodu, z jakého jsou Obi-Wanové (K) a (N) u pětice Obi-Wanů. Anakin (K) je tu spíše proto, kdyby vám jeho silnější verze nepřišly a vy jste ho neměli pod co staknout, protože za jeho smrt dostat 6 force je podle mně celkem dobré. A Anakin (C) je tu spíše do počtu a z důvodu, ze kterého jsou tu Anakin (A) a (L), protože se mi zdálo že je o něco málo lepší než Anakin (E) nebo (F).
Dále Padmé Amidala (A) a Mace Windu (D) jsou tu hlavně proto aby posilovali ostatní Jedije a Obi-Wan's Spirit (A) je tu kvůli jeho schopnosti zlevňovat ability ostatních Jediů o jedno force, je však velká škoda, že i díky této kartě nemohou stát Jedijské ability méně než 1 force. A proč je tu Plo Koon ? Protože je hned po Obi-wanovi ve STAR WARS mojí nejoblíbenější postavou (já vím, jsem dětinský a Plo Koon koneckonců není zase tak zázračný bojovník, ale já už sem prostě takovej).

Země
Bohužel Jediové nejsou v Zemi tak hojně zastoupení jako např. Rebelové, takže tady možnosti výběru jednotek nejsou tak bohaté jako v charakteru. Takže, nutností jsou 4krát Jedi Heroes, Elite Jedi Squad a Jedi Patrol, hlavně bez prvních 2 by byla Země velký problém, protože to jsou nejsilnější jednotky Země tohoto balíku a s áčkovou Padmé a déčkovým Macem v charakteru budou ještě lepší. Jedi Patrol jsou tu spíše jen do počtu, ale jejich schopnost prolizu se také určitě vyplatí využívat.
Luxury Airspedeer je tu hlavně jak jinak kvůli své schopnosti přidávat vašim ostatním zemním jednotkám plus 10 rychlosti a Shield Generator díky své schopnosti, že soupeř vaši zem nemůže bombardovat je více než užitečná karta, zvláště když si uvědomíte, že v dnešní době je stále více temných balíků založených na schopnosti Bombard. Corusant Shuttle je podle mě jedna z nejužitečnějších karet, bohužel je tu jenom jednou z toho důvodu, že je také jednou z nejnesehnatelnějších karet vůbec, ale pokud tuto kartu máte vícekrát, dejte si ji tam tolikrát, kolikrát vaše možnosti dostačují, protože při vyložení Corusant Shuttle si vzít z balíku jakoukokoliv Jedi.
Jedi kartu a dát si ji do ruky, je skutečně skvělé.

Vesmír
Ve vesmíru je podobně jako v Zemi situace poměrně jasná, narozdíl od Země je tu však přece jenom možnost výběru jednotek o něco větší. Především mluvím o volbě dát si sem buďto 4krát Jedi Starfighter 3R3 nebo Jedi Starfighter Scout. Zatímco Jedi Starfighter Scout se se svým Stunem 2 jeví jako silnější a tím pádem i použitelnější jednotka, podle mně opak je pravdou a to hlavně proto, že stojí o 1 build point víc než Jedi Starfighter 3R3 a právě proto jsem se rozhodl pro 3R3, protože on i ten 1 build point se často se často ukazuje jako hodně.
Obi-Wanův, Anakinův a Plo Konův Starfighter je tu jako skutečně nutný, zejména ten Obi-Wanův, u kterého bych doporučoval stakovat spíše pod (A) a to z důvodu Critical Hitu 2, ale raději buďte připraveni ho ve staku vyměnit i za verzi (B), která je také velmi užitečná.
Delta six Jedi Starfighter je také nutností, protože jenom za 3 build pointy dostat stíhačku 50/3/3 s Critical Hitem 1 a za 1 Force-Evade 1 je opravdu geniální.
A Jedi transport je tu stejně jako Venator-Class Destroyer spíše do počtu, ale jejich schopnosti jsou také celkem použitelné, rozhodně použitelnější než Stun 2 u Jedi Starfighter Scoutu. Já vím co chcete říct a ano máte pravdu Jedi Transport je stejně jako Capital Ship Jediů poměrně dráhá záležitost (build pointy) a Scout je přece levnější, ale jak už jsem řekl, narozdíl od Scoutu mají Jedi Transport a Venator-Class Destroyer použitelnější a hratelnější schopnosti.

Bitvy
U bitev jsem se chtěl zaměřit hlavně na preventování, ale posilovací karty jsou také velmi nepostradatelné a u mně jsou zastoupeny v podobě Power Attacku a See you in Hell. Zatímco Power Attack je spíše jako jen taková chuťovka (úplně zadarmo-force-dostat plus 2 síly a Critical Hit 1 je přece naprosto skvělé ale protože se tím dá posílit jen charakter, hraju tuto kartu jenom jednou), See you in Hell je skutečně zničující karta, zejména pokud stejně jako já holdujete spíše Critical Hitu než Accuracy. Co se týče preventovacích karet, je karta Strange Logdings podle mně nejlepší preventovací karta vůbec a povinná do každého světlého balíku. Luke's Warning je tu hlavně kvůli preventování charakterů a také je to podle mně mnohem lepší a hratelnější karta než ten naprosto všední Hero's Dodge a Pilot's Dodge je tu kvůli preventování Země a Vesmíru, ale pokud máte narozdíl ode mně 3krát Jedi Piloting, určitě si ho do tohohle balíku dejte spíše než Pilot's Dodge, protože Jedi Piloting umí v podstatě to samé co Pilot's Dodge, je jen o 1 force levnější.

Mise
Jak jste si jistě už všimli, je tento balík založen hlavně na přísunu Force, který obstarávájí především Mise a Lokace, protože například takový íčkový Obi-Wan, když má tak 12 force a více, je prakticky neporazitelný, věřte mi, mám to vyzkoušené v praxi a na všemožných typech temných balíků a právě mise obstarávají force v podobě třech Recognition of the Valor a dvou Meditate, díky nimž se můžete ještě ke všemu prolízat k potřebnějším kartám a k čemu Narušení Síly ? Zkuste si představit takového Dartha Vadera (K), který nemůže použít svůj hrůzostrašný Evade, takže potom je neporazitelný asi jako kuře.

Lokace
Lokací je tu celkem 6, samozřejmě, někomu to může připadat hodně, ale jsou tu teoreticky po dvou do každé arény, pro případ discardnutí té první ze soupeřovy strany a všechny navíc nějakým způsobem přidávají nebo šetří force, jen s vyjímkou Jedi Templu a soustavy Kashyyyk.
Ale pěkně popořadě: CHarakterové lokace Jedi Temple a Theed Royal Palace jsou vcelku užitečné obě; Theed Royal Palace vám na konci charakterové bitvy přidá 2 force (tedy pokud máte alespoň jeden jakýkoliv charakter v aréně) a Jedi Temple zlevňuje všechny Jedijské jednotky v balíku a dokonce vám umožní staknout si jakýkoliv váš charakter více než čtyřmi kartami (bohužel v tomto balíku tu druhou schopnost této lokace nevyužijete, protože co kdyby vám chrám Jediů náhodou nepřišel a jiné verze např. Obi-Wana vám pak zbytečněly na ruce)
V zemi Cloud City Battleground, opět ji považuji jako povinnou do každého balíku a Free Endor, kterou dokonce můžete vyložit do každé arény.
A ve Vesmíru Dagobah a Kashyyyk System; Dagobah System je opět podle mého názoru skvělá karta, když vám na začátku Build stepu přidá 2 force a navíc stojí jen 1 build point. Kashyyyk System je oproti tomu karta posilovací a to tím způsobem, že vašim vesmírným jednotkám dá schopnost Retaliate a to tolik, kolik je síla dotyčných vesmírných jednotek.

Výzbroj
Jelikož Equipmenty jsou novým typem karet (poprvé vyšly v nejnovější sadě Revenge of the Sith), není u nich zase takový výběr a já jsem si dal do balíku Jedi Lightsaber spíše proto, abych ho tam nějaký Equipment měl, ne že by ale Equipmenty konkrétně Jedi Lightsaber nebyl užitečná karta, právě naopak, ale dvakrát více než stačí.


2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.