Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Tvorba světelného meče - Tomáš

Tomášův návod na výrobu světelného meče


Pro začátek si zvolíme věci co budeme potřebovat… Tak jsou to

  1. Baterky 2 monočlánky (malé buřty) 1.5 V
  2. Trubka (aby se do ní obvod vešel) může být libovolné velikosti v závislosti na tloušťce monočlánků. Ideální 3.5 – 4 cm v průměru. (Já osobně jsem zvolil 4cm)
  3. Malou Žárovičku, nejlépe s co nejvyšší svítivostí. Ideální 3V
  4. Upravený vypínač. Vlastně tak jak ho znáte z normální podoby akorát zbavený krytu a ořezaný o nepotřebou velikost zmenšený asi tak na 3cm vodorovně 5 cm svisle . uvidíte sami podle obrázků, chce to představivost.

Nějaké ty kabely, a tady nastává problém… chce to klidnou ruku co umí pájet. To je nezbytné ale myslím že když ti co to neumí požádají Tátu aby jim pomohl, tak mu asi nebude vadit spájet k sobě pár věcí.

Postup

Tak jako první si vezmeme trubku nejlíp plastovou já sem osobně ořezal trubku na vysavač která byla ruplá. No a ve vhodném místě v ní uděláme otvor ne příliš velký… vypínač musí zůstat na povrchu. Takže bude dobré když to jak říkám naříznete 3cm a 5 cm to bude stačit. Já osobně sem si vzal vzor meče Darth Vadera. Viz obrázky. Pak už začíná pájení. Vše je sériově, celý obvod tady vám nakreslím schéma a pak ho popíšu.

Nuže, trubku naříznete 3cm a pak ve vzdálenosti 5cm uděláte rovnoběžku.
Vyříznete tento kousek plastu abyste udělali zasazující otvor pro spínač.
Vyříznete ho tak že normálně pilkou uděláte výřezy 3cm a pak nožem vyříznete zbytek. Ideální je zahnutý nůž. Teď máme hotový základ. Nastává pájení.

Nejdříve, velmi opatrně spájíme jeden drát ke konci žárovky.

Tento drát necháme volný protože ho pak budeme přikládat ke spínači. Pak spájíme monočlánky a drát viz obr.

Abychom měli žárovku pevně uchycenou v trubce a nehýbala se nám tam použijeme polystyrén. Vytvoříme si takovou výplň. A to přesně tak, že drát který jsme první spájely k žárovce a drát který je delší, tak tento drát omotáme kolem žárovky, velice opatrně. Ale nejdříve musíme udělat výztuž. Je to snadné prostě si vyřízněte kus polystyrénu ve tvaru kola, aby byl natěsno aby se natěsno vešel do trubky. Tak prostrčte proti sobě dráty polystyrénem tak aby žárovka seděla pevně. Viz FOTO.

Teď uděláme tu samou výztuž ale pro monočlánky takže musíte si udělat tloušťku kola tak aby se vám vešlo přesně na drát který je mezi monočlánky. Drát který je tu samotný a který je dostatečně dlouhý( delší než polovina trubky) tak ten použijeme na konečné spájení a to k monočlánku. Tudíž.

  1. Zasaďte žárovku s polystyrénem naplno no trubky ať drží, a zasuňte ji asi tak 2 cm od konce trubky z důvodu žáru.
  2. Protáhněte Připájený drát ze žárovky otvorem kde bude v brzké době spínač ať vám drát hezky kouká ven.
  3. Druhý drát tedy omotaný kolem žárovky (je dobré toto omotání ještě upevnit izolačkou pro dokonalost.viz FOTO) protáhneme trubkou dále až k její zadní části kde jej vytáhneme ven, tady drát konečně spájíme s monočlánkem blíže k žárovce. Poté vezmeme poslední drát a ten spájíme s monočlánkem dále od žárovky tj. zadní monočlánek a tento drát povedeme vrchem trubky až ke spínači zadní část trubky

Můžete ještě vyplnit polystyrénem pro dokonalý úchop. No a je to. Nyní už jen přiděláte konce drátů ke spínači, zašroubujete, vyzkoušíte zda svítí (zkoušejte to často když vyrábíte, tedy až to bude celé zapojené), spínač funguje, a je to nyní máte svíticí holou trubku.
Design ji dejte jaký chcete viz. Obi-Wanův meč či meč Luka Skywalkera je to čistě na vás.
Až budete u konečného stádia tak si vemte buď nějakou Fólii nebo obal na sešit požadované barvy( modrá, červená, zelená) tady už je to snadné vystřihnete si přesný obrys trubky a slepíte izolačkou. Wuala a je to tu svítící replika světelného meče vašeho gusta.

VIZ FOTKY… vidíte že to funguje.
A to je vše… Dá to trochu práci a chce to představivost ale je to vcelku snadné..zabere to tak 3.5 hodiny v kuse.

Přeji příjemné sestavování Světelného meče.

MADE BY: SkilleR
Tomáš Husák

E-mail autora: husajn.tom@seznam.cz

2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.