Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Literatura

Četba s tématikou Star Wars


Správní fanoušci Star Wars jistě nezůstanou jen u filmového zpracování, ale budou se zajímat i o to literární, jako jsou knihy, povídky, příběhy, parodie a další. Určitě je o co stát, protože kniha je přece jen něco víc než film. Rozvíjí Vaši fantasii, zvyšuje slovní zásobu a zlepšuje schopnost kvalitně "číst". Film Vám zase dá lepší požitek a lépe podchytne mysl. Navíc zfilmována byla jen určitá část, další část navazující na filmovou byla vydána v knižním zpracování, mnohdy ve výborném podání. Proto pokud máte možnost, určitě si pro nějakou knížku do obchodu nebo knihovny zaběhněte.

Literatura Star Wars nezahrnuje pouze knihy příběhové, ale také různé encyklopedie, popisy postav a plavidel, obrázkové slovníky a další. Zkrátka nabídka je velká, stačí si jen vybrat. Některé z knih byly přeloženy z anglických originálů do češtiny. Proto je potřeba, pokud čtete raději české knihy, dobře vybírat. To protože poněkud některé překlady nemusí být kvalitní a mohly by Vám zkazit celý příběh.

Nyní se Vám pokusím představit některé z knih ságy Star Wars.


Kde koupit?

Vltava.cz - internetový velkoobchod Vltava
Egmont.cz - internetový obchod nakladatelství Egmont
Amazon.com - mezinárodní velkoobchod Amazon

Knihy - Encyklopedie


Star Wars - Thrawnova Trilogie I: Dědic Impéria
Autor: Timothy Zahn

Děj románu se odehrává pět let po "Návratu Jediho", poslední části filmové trilogie, kterou natočil George Lucas. Povstalecká aliance zničila Hvězdu smrti. Císař zahynul ve vesmíru a Darth Vader podlehl v souboji s Lukem Skywalkerem. Zbytky staré císařské hvězdné flotily byly zahnány do vzdálených koutů galaxie.

Princezna Leia se provdala za Hana Sola a teď očekávají narození dvojčat, která dál ponesou vzácné geny rytířů Jedi. Luke Skywalker se stal prvním v dlouho očekávané znovuzrozené linii Jedi. Jenže tisíce světelných let odtud se poslední z císařových vojevůdců ujal velení roztříštěných pozůstatků flotily Impéria a připravuje se na novou válku, zaměřenou proti křehké nově vzniklé Republice. Tento válečník s temným srdcem totiž učinil dva zásadní objevy, které by skutečně mohly zničit vše, za co odvážní příslušníci vzbouřenecké Aliance tak dlouho bojovali a co teď pracně a zdlouhavě začínají v míru budovat.

Star Wars - Thrawnova Trilogie II: Temná síla na vzestupu
Autor: Timothy Zahn

Děj románu se odehrává pět let po "Návratu Jediho", poslední části filmové trilogie, kterou natočil George Lucas. Povstalecká aliance zničila Hvězdu smrti. Císař zahynul ve vesmíru a Darth Vader podlehl v souboji s Lukem Skywalkerem. Zbytky staré císařské hvězdné flotily byly zahnány do vzdálených koutů galaxie.

Nejmazanější a nejbezohlednější vojevůdce zemřelého císaře, velkoadmirál Thrawn, však dal rozkaz zbytku Imperiální flotily a rozpoutal mohutné válečné tažení zaměřené na zničení Nové republiky. Těhotná princezna Leia riskuje život, aby se spojila s hrdou rasou nepřátelskou Republice, Han a Lando Calrissian závodí s časem, aby našli důkaz vlastizrady uvnitř Nejvyšší republikové rady.

Star Wars - Thrawnova Trilogie III: Poslední povel
Autor: Timothy Zahn

Děj románu se odehrává pět let po "Návratu Jediho", poslední části filmové trilogie, kterou natočil George Lucas. Povstalecká aliance zničila Hvězdu smrti. Císař zahynul ve vesmíru a Darth Vader podlehl v souboji s Lukem Skywalkerem. Zbytky staré císařské hvězdné flotily byly zahnány do vzdálených koutů galaxie.

Republika se zmítá pod útoky admirála Thrawna, který sešikoval zbytky sil a zahání povstalce zpět za pomoci hrozné technologie objevené v císařské tajné pevnosti - klonovaných vojáků. Když Thrawn přistupuje k závěrečnému obklíčení, Han a Chewbacca usilují o zformování koalice pašeráků pro zoufalý útok proti Impériu, zatímco Leia drží Alianci pohromadě a připravuje se na porod jediských dvojčat. Zaplavena loděmi a klony na Thrawnův rozkaz má Republika jedinou a poslední naději - poslat malé síly vedené Lukem Skywalkerem přímo do pevnosti, jež je sídlem Thrawnova děsivého klonovacího stroje. Tam je očekává poslední nebezpečí: temný Jedi C´baoth soustřeďuje svou sílu ke konečnému výboji, se kterým už započal - k destrukci Luka Skywalkera.

Star Wars – Přízrak minulosti
Autor: Timothy Zahn
Vazba: 105 x 174 mm, brožovaná

První část dvoudílného příběhu Ruka Thrawnova.

Impérium je na pokraji totálního zhroucení, jeho důstojníci však přesto stále doufají v porážku Nové republiky. Nejprve zosnují zákeřný plán, jak ji zničit v krvavé lázni genocidy a občanské války. Poté přichází šokující zpráva, že velkoadmirál Thrawn – nejprotřelejší a nejnemilosrdnější válečník historie – povstal z hrobu, aby vedl Impérium k dlouho předpovídanému vítězství. Nejnebezpečnější ze všech jsou však ti, kdo tajně kují děsivý plán, který má z Impéria a Nové republiky učinit loutky v jejich rukou.

Star Wars - Vize budoucnosti
Autor: Timothy Zahn
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Druhá část dvoudílného příběhu Ruka Thrawnova.

Impérium začne uskutečňovat svůj geniální plán, kterým chce vtáhnout Novou republiku do občanské války. Zvěsti o tom, že legendární admirál Thrawn vstal z mrtvých, dodávají imperiálním silám novou naději. Lukovi Skywalkerovi, Hanu Solovi, princezně Leie a jejich spojencům nezbývá než dát v šanci své životy, aby zachránili, co se dá.Star Wars - Pouť pozůstalého
Autor: Timothy Zahn
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Od událostí vylíčených v románu Vize budoucnosti uplynuly tři roky. Luke a Mara Jade Skywalkerovi se vydávají na nebezpečnou výpravu s cílem dozvědět se víc o minulosti řádu Jedi. Při ní však budou muset spojit všechny své schopnosti, aby uspěli v boji proti zrádnému nepříteli. Z Nirauanu, planety, na níž se kdysi usadil imperiální admirál Thrawn, a ze které se Lukovi a Maře podařilo uprchnout jen o vlásek, přichází šokující zpráva – po padesáti letech byly na okraji galaxie nalezeny zbytky Mezigalaktické výpravy, průkopnické expedice rytířů Jedi, kterou Thrawn zákeřně zničil. Na zvláštní výpravu k jejím pozůstatkům se spolu se Skywalkerovými vydává též důstojník post-palpatinovského Impéria doprovázený oddílem stormtrooperů, skupina diplomatů mírumilovného cizího národa, který uctívá padlé rytíře Jedi coby zachránce před krvežíznivými zotročovateli, a velvyslanec Nové republiky, který má své vlastní tajné záměry. Výpravu brzy začnou sužovat záhadné události, vyvolávající celou řadu podezření a pochybností. Největší nebezpečí však skrývají trosky samotné Mezigalaktické výpravy. Když starobylý vrak vydá svá tajemství, Luke a Mara zjistí, že v sázce je nejen jejich vlastní existence, ale i vše, zač bojují ...

Star Wars - Akademie Jedi 1 - Hledání Jedi
Autor: Kevin J. Anderson
Vazba: 110 x 180 mm, brožovaná

Nová republika pokračuje ve svém boji o bytí a nebytí, avšak mocní příznivci Impéria chtějí připravit o život mladé naděje Světlé strany Síly, jež představují novou generaci rytířů Jedi. K nim patří i dvojčata Hana a Leiy Solo.

Luke Skywalker podniká první kroky k založení akademie, ve které chce vycvičit nový řád rytířů Jedi. Han Solo a Chewbacca padnou do zajetí na planetě Kessel a jsou donuceni pracovat v bezedných hlubinách dolů na koření. Když se jim podaří uniknout, v zoufalství prchají do tajného imperiálního výzkumného střediska uprostřed shluku černých děr – a vymění tak jedno nebezpečí za jiné, mnohem hrozivější ...

Star Wars - Akademie Jedi 2 - Temný učedník
Autor: Kevin J. Anderson
Vazba: 115 x 175 mm, brožovaná

Nová republika v neustávající válce s roztroušenými pozůstatky Impéria čelí těžkým ztrátám a budoucnost galaxie závisí na třech malých dětech s neobyčejnými schopnostmi, zrozených v dobách velkého nebezpečí. Tak pokračuje neobyčejná nová sága Hvězdných válek ...

Admirál Daala porušila Pax Republica a se svou imperiální flotilou vede partyzánskou válku proti mírumilovným světům. Nyní ohrožuje oceánský svět, jenž je domovem admirála Ackbara. Ale zatímco zuří bitva o planetu, v Lukově Akademii Jedi se náhle objeví daleko větší hrozba: velmi nadaný mladý student Kyp Durron ve své zbrklosti začíná stále více propadat temné straně Síly ...

Star Wars - Akademie Jedi 3 - Nositelé síly
Autor: Kevin J. Anderson
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Zatímco Nová republika musí bojovat o své bytí a nebytí bez pomoci Luka Skywalkera, mocní příznivci Impéria chtějí připravit o život mladé naděje světlé strany Síly, které představují novou generaci rytířů Jedi. K nim patří i děti Hana a Leiy Solo.

Luke Skywalker, bezmocný ve svém stavu mezi životem a smrtí, bojuje na duševní rovině o přežití a snaží se s mladými učedníky Jedi spojit alespoň psychickou silou. Lukův bývalý oblíbenec Kyp Durron se mezitím chystá rozpoutat děsivou apokalypsu pomocí Drtiče sluncí. Přesvědčen, že jedná v zájmu dobré věci, je odhodlán podniknout třeba i sebevražedný útok proti prototypu obávané Hvězdy smrti. Han Solo však ví, že zvítězit v tomto boji je téměř nemožné ... dokonce i tehdy, kdyby Luke Skywalker stál po jejich boku!

Star Wars - Trilogie o Hanu Solovi - Léčka v ráji
Autor: A.C.Crispinová
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Dlouho před filmovými Star Wars, dlouho před gigantickými bitvami, které osvobodily galaxii ze železného sevření Impéria, se odehrává dosud nevyprávěný příběh mladého Hana Sola.

Byl dítětem bez minulosti, sirotkem živícím se zbytky jídla a vydaným napospas corellianským ulicím, když ho krutý Garris Shrike odvlekl do kočovné skupiny vesmírných zločinců. Teď, o několik let později, si Han, rozhořčený Shrikeovou sadistickou tyranií a hnaný sny o dobrodružství a slávě, snaží vybojovat svobodu. Jeho cílem je stát se pilotem Imperiální flotily. Nejdříve však musí získat letecké zkušenosti, a proto přijme místo pilota na Ylesii – tropickém světě náboženského fanatismu, ilegálních drog a smyslného pokušení ... kde sny se hroutí a odkud nelze uniknout.

Star Wars - Trilogie o Hanu Solovi - 2. Huttský gambit
Autor: A.C.Crispinová
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Druhý román z trilogie, která odkrývá dosud nevyprávěný příběh o mládí a dospívání Hana Sola, nejslavnějšího podvodníka, pašeráka a zloděje v galaxii.

Han Solo, kdysi nejzářivější hvězda Imperiální akademie, je nyní v očích Imperiálního loďstva vyvrhelem. Nalezl však věrného přítele v bývalém wookieeském otrokovi jménem Chewbacca, který se Hanovi zavázal dluhem života. A Han bude potřebovat veškerou pomoc, kterou se mu podaří získat – neboť ylesianští Huttové vyslali obávaného námezdního lovce Bobu Fetta, aby muže, který je kdysi přelstil, vystopoval a dopadl. Han a Chewie se však ocitnou v mnohem větším nebezpečí, když pronajmou své služby huttským kriminálním bossům Jiliacovi a Jabbovi. Dvojice pašeráků je zčistajasna vržena doprostřed zápasu mezi mocí Impéria a proradností jejich spojenců stojících mimo zákon ... zápasu, kde i vítězství může znamenat smrt!

Star Wars - Trilogie o Hanu Solovi - Úsvit rebelů
Autor: A. C. Crispinová
Vazba: 105 x 175 mm, brožovaná

Závěrečný díl trilogie o Hanu Solovi.

Millenium Falcon je „nejrychlejší rachotina v galaxii“. Když ho Han Solo vyhraje v sabaccu, stanou se s Chewbaccou nekorunovanými králi pašeráků. Jsou nedostižní, nepolapitelní. Han však ví, že Impérium mu brzy začne šlapat na paty a že jeho štěstí nepotrvá věčně. Jenomže pak mu bývalá přítelkyně, která se stala velitelkou jedné skupiny rebelů, nabídne za malou službičku neuvěřitelné bohatství a Han neodolá. Na první pohled vypadá všechno jednoduše a lákavě: odpor bude minimální, výnos obrovský. Han a jeho přátelé se o něj podělí rovným dílem s rebely. Nezdar je skoro vyloučen. Ale nakonec nic není tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo, a navíc rebelové sledují své vlastní cíle, které mohou v jejich očích ze dne na den změnit přátele v nepřátele ...


2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.