Star Wars - Star Wars Trading Card Game

Literatura

Četba s tématikou Star Wars


Správní fanoušci Star Wars jistě nezůstanou jen u filmového zpracování, ale budou se zajímat i o to literární, jako jsou knihy, povídky, příběhy, parodie a další. Určitě je o co stát, protože kniha je přece jen něco víc než film. Rozvíjí Vaši fantasii, zvyšuje slovní zásobu a zlepšuje schopnost kvalitně "číst". Film Vám zase dá lepší požitek a lépe podchytne mysl. Navíc zfilmována byla jen určitá část, další část navazující na filmovou byla vydána v knižním zpracování, mnohdy ve výborném podání. Proto pokud máte možnost, určitě si pro nějakou knížku do obchodu nebo knihovny zaběhněte.

Literatura Star Wars nezahrnuje pouze knihy příběhové, ale také různé encyklopedie, popisy postav a plavidel, obrázkové slovníky a další. Zkrátka nabídka je velká, stačí si jen vybrat. Některé z knih byly přeloženy z anglických originálů do češtiny. Proto je potřeba, pokud čtete raději české knihy, dobře vybírat. To protože poněkud některé překlady nemusí být kvalitní a mohly by Vám zkazit celý příběh.

Nyní se Vám pokusím představit některé z knih ságy Star Wars.


Kde koupit?

Vltava.cz - internetový velkoobchod Vltava
Egmont.cz - internetový obchod nakladatelství Egmont
Amazon.com - mezinárodní velkoobchod Amazon

Knihy - Encyklopedie


Star Wars - Ilustrovaný atlas ras a bytostí
Autor:

První kniha, v níž najdete ucelené a detailní popisy více než 150 fascinujících ras a bytostí, které obývají ohromnou galaxii světa Hvězdných válek. Dozvíte se, jací tito tvorové jsou, jak a z jakých bytostí se vyvinuli, či kde se s nimi můžete setkat.

Star Wars - Nový průvodce postavami Star Wars
Autor: Daniel Wallace a Michael Sutfin

Všechno, co ještě nevíte o známých i méně známých postavách, které během necelých tří desetiletí zabydlely předalekou galaxii, ať už prostřednictvím filmů George Lucase, televizních, rozhlasových či komiksových seriálů nebo knih. Na 220 stranách s barevnými ilustracemi najdou fanoušci více než 150 hesel.
Star Wars - Nový průvodce vozidly a plavidly
Autor:

Nový průvodce vozidly a plavidly přináší aktualizované údaje o více než 150 lodích a rovněž zbrusu nové barevné ilustrace strojů ze všech dosavadních filmů. Skify, nákladní koráby, raketoplány, závodní kluzáky, dělové čluny, písečné transportéry a další.

Star Wars III Pomsta Sithů - Neuvěřitelné pohledy
Autor: Curtis Saxton
Vazba: 256 x 350 mm, vázaná

V tomto unikátním průvodci najdete detailní, podrobně popsané kresby více než dvaceti nejdůležitějších vozidel, plavidel a vesmírných lodí z poslední epizody Hvězdných válek.Star Wars III Pomsta Sithů - Obrazový slovník
Autor: James Luceno
Vazba: 255 x 351 mm, vázaná

Jedinečné, podrobně popsané fotografie a zasvěcené komentáře vám prozradí vše o postavách, tvorech, droidech a výstroji z poslední epizody Hvězdných válek.2002-2007 ObiSkyWalker

Creative Commons License
Veškerý textový obsah, pod kterým není podepsán jiný autor, spadá pod licenci
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

V praxi to znamená, že můžete daný obsah libovolně kopírovat, distribuovat, měnit a šířit včetně Vámi vytvořených odvozenin, avšak za podmínky, že vždy uvedete autora, nepoužijete obsah k výdělečným činnostem a pokud obsah změníte, budete ho šířit pod stejnou licencí.